Varaa aika Ota yhteyttä Oma Sydänkeskus Varaa aika 08 333 440 Oma Sydänkeskus

Arkisin 8.00-19.30 (pe 16.30)
08 333 440

Varaa aika Oma Sydänkeskus

Valitse toimipiste

Ole hyvä ja valitse toimipiste johon haluat varata ajan

Ohje turvapostin lähettämiseksi

Turvapostilla voi lähettää sähköisesti luonteeltaan arkaluonteisia tai luottamuksellisia tietoja Oulun Sydänkeskuksen toimihenkilöille. Luottamuksellisia tietoja ovat esimerkiksi terveydentilaan liittyviä tai henkilötunnuksen sisältäviä tietoja. 

Ohje turvapostin käyttöön:

1. Mene sivulle turvaposti.fi
2. Kirjoita sivuston oikeassa alakulmassa olevaan kenttään ”lähetä turvapostia vastaanottajalle” vastaanottajan sähköpostiosoite muodossa etunimi.sukunimi@oulunsydankeskus.fi  tai Rovaniemen toimihenkilöillä etunimi.sukunimi@rovaniemensydankeskus.fi  ja klikkaa ”lähetä”.
3. Kirjoita avautuvan näytön ylimpään kenttään oma sähköpostiosoitteesi, johon saapuu turvapostipalvelimelta lähetyksesi vahvistuspyyntö.
4. Kirjoita viesti ja liitä mahdollinen liite/liitteet. Laita viestiin mukaan puhelinnumerosi, sekä toivotko vastausta puhelimitse vai sähköpostitse. GSM numero tarvitaan molemmissa tapauksissa.
5. Voit hyväksyä viestille ehdotetun salasanan tai vaihtaa tilalle oman salasanan. Salasana toimitetaan vastaanottajan matkapuhelimeen automaattisesti tekstiviestillä.
6. Klikkaa ”lähetä”.
7. Turvapostipalvelimelta saat vahvistuspyynnön sähköpostiosoitteeseesi, joka sinun pitää vielä kuitata klikkaamalla viestissä olevaa linkkiä. Viesti lähtee vastaanottajalle vasta tämän kuittauksen jälkeen!

Sydänkeskusten toimistot:
  • Oulu (info(at)oulunsydankeskus.fi)
  • Rovaniemi (info(at)rovaniemensydankeskus.fi)
  • Turku (turku@oulunsydankeskus.fi)
Oulun ja Rovaniemen Sydänkeskuksen toimihenkilöt:
  • Olli-Pekka Piira, toimitusjohtaja (olli-pekka.piira(at)oulunsydankeskus.fi)
  • Pekka Pirttiaho, varatoimitusjohtaja (pekka.pirttiaho(at)oulunsydankeskus.fi)
  • Minna Lahtinen, potilasasiamies (minna.lahtinen(at)oulunsydankeskus.fi)
  • Katri Raven, operatiivinen johtaja ja tietosuojavastaava (katri.raven(at)oulunsydankeskus.fi)
  • Tiia Korvela, palvelukoordinaattori (tiia.korvela(at)oulunsydankeskus.fi)
  • Ulla Lehto, palvelukoordinaattori (ulla.lehto(at)oulunsydankeskus.fi)
  • Jaana Paavola, palvelukoordinaattori (jaana.paavola(at)oulunsydankeskus.fi)
  • Henna Kallio, palvelukoordinaattori (henna.kallio(at)oulunsydankeskus.fi)
  • Johanna Huurinainen, palvelukoordinaattori (johanna.huurinainen (at)oulunsydankeskus.fi)
  • Paula Pallari-Syväjärvi, palvelukoordinaattori Rovaniemen Sydänkeskus (paula.pallari-syvajarvi(at)rovaniemensydankeskus.fi)